Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy informacje publikowane w sieci internetowej są zawsze wiarygodne

Liczba funkcjonujących w naszym kraju stron internetowych wynosi kilkaset tysięcy, a w skali całego świata jest ich znacznie więcej. A to się wiąże z ogromną ilością najróżniejszych informacji, które są w sieci umieszczone, i do których każdy ma swobodny dostęp. Nasze przepisy zabraniają publikowania tylko niektórych rodzajów treści, przykładowo propagujących przemoc czy szerzących nienawiść.

Ale jeśli na jakiejś stronie znajdują się informacje niekoniecznie prawdziwe, to w praktyce nic z tym nie można zrobić, oprócz tego aby się je nauczyć znajdować. Co w praktyce wcale nie jest łatwą rzeczą, ponieważ w wielu przypadkach niejednokrotnie faktycznie ciężko się zorientować, czy jakiś artykuł zawiera prawdę, czy jednak jest zmanipulowany albo komuś nie bardzo się chciało przyłożyć do jego napisania. Ogólnie powody takiego stanu rzeczy będą dwa. Pierwszy z nich to niestaranność autorów, którzy takie publikacje umieszczają w internecie. Często nie chce im się dokładniej wyszukać i sprawdzić określone informacje, przypadkowo kopiują to co znajdą, i ostatecznie tworzy się bałagan informacyjny. Zaś powód drugi to manipulacja informacjami, w celu uzyskania jakiś celów. Internet to potężne narzędzie do tego, żeby kształtować opinie społeczeństwa czy zwiększać lęki i obawy.

Można też coraz bardziej usłyszeć o tak zwanych fake newsach, które w założeniu mają wywołać niepokoje czy negatywne emocje. Walka z tego typu fake newsami jest trudna, bo niejednokrotnie są one prawdziwe, tak samo zresztą jak miejsca w których są do znalezienia. Z tego też powodu należy z dużą ostrożnością podchodzić do tego, co znajdzie się w sieci. Na internetowej stronie można napisać praktycznie wszystko, jeżeli nie łamie to przepisów prawa, a znajdzie się sporo osób, jakie po zobaczeniu uwierzą we wszystko. Tak więc najlepiej korzystać ze sprawdzonych źródeł, a do takich niewątpliwie zalicza się serwis https://www.cojaczytam.pl/. Wtedy można mieć pewność, że to co zostanie znalezione w jednym z takich miejsc ma całkowite pokrycie w faktach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *