Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu reklama za pomocą neonów ma taką skuteczność

{Mało osób jest świadomych, że tak bardzo popularne neony mają już ponad 100 lat, bowiem pierwsze z nich zaczęły się pojawiać już około 1906 roku. Tak więc widać, że neonowa reklama to duży kawałek historii, która tak naprawdę cały czas trwa. Typowe neony wykonywane są ze szklanych rurek wypełnionych mieszaniną różnych gazów. W zależności od tego, jaki był końcowy skład tej mieszanki, to otrzymywano różny kolor światła. Tego typu neony na ścianę czy instalowane na dachach i konstrukcjach robią bardzo duże wrażenie, lecz posiadają parę dość istotnych minusów. Przede wszystkim produkcja ich wymaga sporej ilości czasu, a oprócz tego z powodu użycia szkła nie nie są one bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Przy jakiegoś uszkodzenia czy awarii najczęściej danego elementu nie dawało się naprawić, tylko należało przygotować zastępczy. Dlatego też wydawało się, że taki reklamowy nośnik powoli zniknie z naszych ulic, gdy na rynek wkroczyła technologia z diodami LED. Ledy jako źródło oświetlenia przebojem się wdarły

Chyba każdy z nas zapewne kojarzy świecące w nocy barwne reklamy, będące niczym innym jak neonami. Od wielu lat ta forma reklamy ciągle się cieszy bardzo dużą skutecznością i popularnością, a dzisiaj dzięki nowym technologiom możliwości jej znacznie się zwiększyły. Typowe neony produkuje się ze szklanych rurek napełnionych mieszanką gazów szlachetnych. Jeśli z każdego końca takiej rurki zostanie podłączone napięcie, to pod wpływem wyładowań gaz we wnętrzu rurki będzie świecił na odpowiedni kolor.

Daje to niesamowite efekty, widoczne z dużych odległości bez względu na warunki klimatyczne, ale produkcja tego typu neonów jest pracochłonna i trudna. Z powodu użycia szkła nie są one również odporne na uszkodzenia mechaniczne, tak więc z takich przyczyn to najtańsza i łatwa do instalacji forma reklamy. Wszystko zmieniło się dzięki ledowej technologii, jaka pojawiła się przed kilkunastu laty i zyskała niesamowicie dużą. Nowoczesne neony led stały się świetną alternatywą dla dotychczasowych konstrukcji, praktycznie zupełnie je wypierając z rynku. Są znacznie tańsze, prostsze w produkcji, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i dają nieograniczony zakres kolorów.

Napis ledowy umieszcza się w plastikowej rurce, którą jest znacznie łatwiej zagiąć na dowolny kształt w porównaniu ze szkłem, nie jest też ona narażona na stłuczenie w przypadku jakiegoś uderzenia. Ledowe napis ledowy zużywają dużo mniej energii, co w obecnych czasach ma ogromne znaczenie, technologia ta umożliwia także użycie praktycznie każdego z kolorów, jaki sobie zażyczy zamawiający.

Wyśmienicie sprawdzają się zarówno w reklamie wewnątrz budynków, jak też na zewnątrz, jak klasyczne neony. Firmy specjalizujące się w wytwarzaniu neonów ledowych zapewniają dużą elastyczność jeśli chodzi o wzornictwo czy wymiary, z tego też powodu każdy może zrobić neon na zamówienie taki, jakiego będzie potrzebował. A który będzie ładnie świecił przez wiele następnych lat.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz