Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakim sposobem zatroszczyć się o działkę i dom, gdy pojawią się szkodniki?

Każdy z nas kocha siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na barwne, delikatne motyle, unoszące się nad kwieciami, roślinami. Obecność motyli świadczy o czystości danego obszaru, o ekologicznych uprawach – tam gdzie wykorzystywana jest chemia, nie uświadczymy tych ślicznych owadów.

Na terenach Polski, w przeróżnych rejonach występuje około 150 odmian motyli dziennych, a żeby ich mieć jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować wybitnie proste zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy wobec tego tak dopasować rośliny, by motyle najzwyczajniej w świecie miały co jeść. Motyli krzew to roślina ulubiona przez motyle, jej zapach oraz znacząca ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, jakie jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle niezwykle z przyjemnością korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników typu zwalczanie os i szerszeni. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka również wabią tych ślicznych gości. Ze względu na fakt, iż dużo owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozkwitu stają się szkodnikami. Najlepszym sposobem jest wydzielenie części 'dzikiego ogrodu’, w którym nie tylko motyle, jednakowoż oraz inne owady odnajdą miejsce dla swojego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są fenomenalne w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie zadbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą bezproblemową.

Należałoby jest wcześniej zasięgnąć informacji, które ułatwią nam zagospodarowanie przestrzeni. Każde drzewko i kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszelkie uwielbiają być polewane wielką ilością wody. Gleba tu też odgrywa znaczące znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy musimy zamówić ziemie, która zapewni należącej do nas roślinności prawidłowy rozwój i przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz