Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Na jakiej zasadzie działają na silnik dodatki do oleju

Każdy silnik samochodu podczas swojej pracy w jakiś sposób się będzie zużywał. Używanie dobrego oleju i jego regularna wymiana na pewno taki proces zahamuje, lecz jednak całkiem go nie wyeliminuje. Tym bardziej jeżeli ktoś te wymiany oleju trochę zaniedbuje lub wlewa kiepski jakościowo, wtedy ryzyko szybszego zużycia jest dużo większe. Lecz w ostatnim czasie właściciele samochodów otrzymali możliwość znacznego ograniczenia tego zużywania, pod postacią odpowiednich preparatów dodawanych do oleju.

Jeśli ktoś chce poczytać coś więcej w ich temacie, to w oknie wyszukiwarki może podać słowa Jak przygotować sprzęt ogrodowy do sezonu i przeglądnąć otrzymane wyniki. Sposób działania tego typu preparatów opiera się na wytworzeniu na powierzchni metalowych elementów w silniku ceramicznej, cienkiej powłoki.

Powłoka ta charakteryzuje się tym, że jest twarda, a jednocześnie śliska. A to w dwóch wymiarach pomaga silnikowi. W pierwszej kolejności większy poślizg to mniejszy opór, zwłaszcza w przypadku zimnego silnika. To ma bezpośrednie przełożenie na ilość zużytego paliwa, po wykorzystaniu tego typu preparatów rachunki na stacjach mogą się zmniejszyć nawet o kilkanaście procent. A wysoka twardość przekłada się na zwolnienie zużywania elementów w środku, a niekiedy i na ich pewną regenerację. Tym sposobem znacznie można ograniczyć niebezpieczeństwo jakiejś poważnej awarii, wiążącej się z wysokimi kosztami. To wpływa także pozytywnie na pracę jednostki napędowej, zmniejszają się chociażby hałas i wibracje.

Zresztą preparaty te mogą być stosowane nie tylko w silnikach, lecz również w innych układach mechanicznych, typu skrzynie biegów czy przekładnie. We wszystkich przypadkach pozytywnie wpływają one na funkcjonowanie mechanizmu i wydłużają jego żywotność. Sporo na temat ich działania można przeczytać w internecie, na przykład po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła stosowanie dodatku do oleju silników spalinowych. Bez problemów znajdzie się także instrukcję, jak stosować taki preparat aby miał największą skuteczność.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *