Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Od czego zależy koszt wypożyczenia auta?

Podejmując decyzje o pożyczeniu samochodu trzeba całkowicie i w miarę posiadanych możliwości technicznych sprawić stan techniczny auta. W pierwszej kolejności należy dokonać oglądu zewnętrznej karoserii wozu pod kątem prawdopodobnych otarć lakieru, wgnieceń a również innych śladów uszkodzeń mechanicznych. Istotne jest także dokonanie sprawdzenia wyposażenia samochodu w koło zapasowe oraz apteczkę.

Mimo, iż trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego elementów ukrytych, to jednak należałoby przed pożyczeniem auta poprosić osobę obsługującą i możliwość zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W przypadku, kiedy samochód ma ewidentne i dostrzegalne ślady uszkodzeń, wypada to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu lub ewentualnie w umowie wypożyczenia – my rekomendujemy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego rodzaju czynności zezwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w czasie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego wypożyczenie. W sytuacji, kiedy w chwili zwrotu wozu do wypożyczalni, jej pracobiorca zakwestionuje stan techniczny pojazdu lub ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze można oprzeć się na treści protokołu lub też umowy.

Oszacowanie stanu technicznego auta jest także wskazane po to, aby w czasie jego użytkowania nie niepokoić się przeszkodami powiązanymi z jego awarią oraz potrzebą wymiany na inny samochód zastępczy. Powyższe czynności należy wykonać nawet wtedy, kiedy umowa wypożyczenia auta zawiera klauzulę, iż auto jest ubezpieczone od następstw możliwych zdarzeń drogowych, a jednostka wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *