Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Permanentny makijaż – jak jest przeprowadzany zabieg

O licznych zaletach permanentnego makijażu przekonało się już mnóstwo pań. Przede wszystkim daje on naprawdę wysoką trwałość, nawet do kilku lat, i przez ten czas praktycznie nie ma potrzeby poprawiania czegokolwiek i stania przed lustrem. Dlatego też sprawdza się on doskonale u pań, które nie umieją się same malować lub zwyczajnie nie będą na to miały czasu i ochoty.

Zabieg taki nieco przypomina wykonywanie tatuażu, lecz jedna rzecz jest w nim inna. Mianowicie cały barwnik jest wprowadzany dużo płycej pod powierzchnię skóry, przez co nie pozostaje tam na stałe, lecz po jakimś czasie zostaje wchłonięty. Z reguły widoczne efekty są dobrze widoczne od roku do paru lat. Oczywiście przy jego wykonaniu bardzo ważne musi być zachowanie procedur i środków bezpieczeństwa, ponieważ mimo wszystko to jest inwazyjny zabieg. Z takich też powodów makijaż permanentny Gdynia powinno się wykonywać jedynie w sprawdzonych gabinetach, posiadających odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

Również nie każdy może go robić, przeciwwskazaniem jest na przykład ciąża, uczulenie na barwniki czy też niektóre schorzenia. Przeważnie całe wykonanie jest dzielone na dwa oddzielne etapy. Przed pierwszym warto przygotować się odpowiednio biorąc leki na opryszczkę przez parę wcześniejszych dni. Wkłuwanie pigmentu pod skórę przeważnie będzie trwało dwie do trzech godzin, choć czasami może się to przedłużyć. Nie jest to zupełnie bezbolesne, u części pań pojawia się jedynie nieduży dyskomfort, ale niektóre odczuć mogą silniejszy ból.

Ponieważ zostaje naruszana wierzchnia warstwa naskórka, to częstym objawem będzie obrzęk i zaczerwienienie. Takie objawy są zupełnie normalne i po kilku dniach powinny ustąpić. Nie będzie konieczności brania dłuższego zwolnienia czy urlopu, bo już następnego dnia można pracować. Po zagojeniu skóry należy jeszcze raz się zjawić w gabinecie, w celu poprawienia i skorygowania ewentualnych niedoskonałości. Jest zalecane, żeby przez kilka tygodni od wykonanego zabiegu unikać mocnego opalania, bo może to spowodować różne komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz