Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: możliwość zrobienia testów diagnozujących depresję

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie daje szansę zrobienia testów na depresję. O ile więc pacjent podejrzewa u siebie zaburzenia depresyjne, to po skierowaniu się do ośrodka może liczyć na rozmowę, jakiej towarzyszyć będzie diagnoza. Ponadto specjalista ustali także, co należy zrobić później, by dana osoba miała możliwość chwalić się większą stabilizacją w przyszłości. Test na depresję polecany jest zwłaszcza w takiej sytuacji, kiedy u konkretnej osoby pojawiają się początkowe symptomy takiego zaburzenia albo gdy utrzymują się one przez długi okres czasu.

Ze strony poradni można też dowiadywać się, jakie oznaki mogą świadczyć o tym, iż ktokolwiek z najbliższych osób zmaga się ze stanami depresyjnymi. Wówczas można sugerować członkowi rodziny lub przyjacielowi, że być może musi skonsultować się z ekspertami. Testy psychologiczne pozwalają na sprawdzoną diagnozę i najczęściej są głównym z motywów dla kogoś, by chciał się leczyć.

Szczególnie jest to istotne w takiej sytuacji, kiedy ktoś nie dostrzega sensu w tym że żyje. Psycholodzy ze wskazanej placówki publikują również test samowiedzy, przygotowany na bazie PHQ – 9. Obejmuje on 9 pytań, odnoszących się do stanu psychicznego w ciągu ostatnich 14 dni. Kiedy osoba która uzupełnia test odpowie „ponad połowę dni” albo „prawie codziennie” na więcej aniżeli 4 twierdzenia, to zobowiązana jest natychmiastowo konsultować się z psychologiem, który zrobi wnikliwą diagnostykę.

Specjalista przeprowadzi diagnozę bazując na Teście Becka. Jest ona szeroko stosowana w analizowaniu nasilania objawów świadczących o depresji. Test ten może być użyty u osób w przedziale wiekowym od 17 do osiemdziesięciu lat. Jest przydatny w ocenie nasilenia objawów stanów depresyjnych i może być zastosowany indywidualnie lub zbiorowo, bez ograniczenia czasowego na jego zastosowanie. W gabinecie Spokój w Głowie eksperci będą posługiwać się także innymi narzędziami diagnostycznymi, a także ukazują pacjentom jak mogą oni sobie poradzić w wypadku stwierdzenia zaburzenia. Pacjenci zapisywani są na długoterminową psychoterapię.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *