Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Białkowe odżywki – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jeśli ktoś zamierza rozpocząć intensywny trening siłowy, to musi pamiętać o paru ważnych kwestiach. Po pierwsze konieczne będzie regularne uczęszczanie na siłownię, ale także odpowiedni odpoczynek i regeneracja po treningach. No i oczywiście zapomnieć nie można o dobrym odżywianiu, jakie również jest bardzo ważne. Przy budowaniu mięśniowej masy kluczowe dostarczenie będzie swojemu organizmowi odpowiedniej ilości białka. Zaleca się, aby to było co najmniej 1,5 grama na każdy kilogram masy ciała, a to jak się okazuje wcale nie tak mało nie jest. Zapewnienie takiej ilości protein w zwykłym pożywieniu wymaga nieco wysiłku, z takich też powodów dużo osób decyduje się na różnego rodzaju odżywki białkowe.

Mają one najczęściej postać proszku, który należy rozpuścić w mleku albo wodzie, i później wypić. Przez to są one bardzo łatwe do przygotowania, można to zrobić wręcz przebywając na siłowni. Pamiętać rzecz jasna trzeba o tym, że takie preparaty nie powinny zastępować zdrowej, zbilansowanej diety, a tylko ją uzupełniać. Przy wybieraniu najlepszej odżywki do swoich potrzeb należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. W pierwszej kolejności tego typu zakupy robić należy jedynie w dobrych, sprawdzonych miejscach, co do których będzie pewność jeżeli chodzi o jakość produktów. Odżywki białkowe dostępne są w kilku rodzajach, które się różnią właściwościami, składem i ceną.

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, które u zdecydowanej większości osób sprawdza się bardzo dobrze, są koncentraty. W zależności od produktu zawartość białka w nich wynosi od 70 do 90 procent, a oprócz tego mają w sobie pewną ilość węglowodanów. Znacznie lepiej przyswajalne, ale też mające w składzie dużą większą ilość aminokwasów są izolaty, jednak w ich przypadku liczyć się trzeba z wyższymi cenami. W ostatnim czasie na rynku pojawiać się zaczęły hydroizolaty, dzięki wykorzystaniu w nich procesu hydrolizy jeszcze lepiej się one wchłaniają. Dla osób które unikają produktów pochodzenia zwierzęcego dużo jest także białek opierających się na soi, ryżu lub grochu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY