Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy opłaca się dawać swoim zwierzętom mniszek lekarski

Zapewne wiele osób będzie kojarzyło białe, nieduże kuleczki, które można spotkać na wszystkich łąkach. Popularnie zwana mleczem lub dmuchawcem roślina to nic innego, jak mniszek lekarski, a jego nazwa przez przypadek się nie wzięła. Posiada ona bowiem mnóstwo cennych właściwości, z jakich od dawna wykorzystuje medycyna naturalna. Tak naprawdę do wykorzystania nadają się wszystkie części tej rośliny, czyli kwiaty, liście i korzenie. A że rośnie ona powszechnie w wielu miejscach, to jest popularnym i bardzo lubianym przez roślinożerne zwierzęta pokarmem. Stanowi wartościowy i cenny pokarm, który dostarcza wielu cennych składników odżywczych. Ale z zalet mniszka można też korzystać także po jego ususzeniu.

Roślina ta zachowuje bowiem większość swoich cennych właściwości, a w takiej formie bardzo dobrze się nadaje również do podawania wielu gatunkom zwierząt. Może nie nawet jako pokarm, ale żeby trochę zadbać o ich kondycję i zdrowie. Nawet niewielkie, ale regularnie podawane porcje mniszka lekarskiego w długoterminowym okresie mogą być bardzo pomocne, z uwagi na liczne związki i substancje które się znajdują w tej właśnie roślinie. Bardzo dobrze na przykład on wpływa na układ pokarmowy, regulując procesy trawienne i tym samym poprawiając pracę układu pokarmowego.

Mniszek wykazuje także przeciwzapalne i przeciwutleniające właściwości, a to z kolei przekłada się na zdrowy, ładny sierści i skóry. Podawanie regularnie tej rośliny ma też istotny wpływ na wzmocnienie odporności i może zapobiec powstaniu różnych schorzeń i chorób. To jest rezultatem obecności wielu cennych witamin i minerałów, takich jak witaminy A, C i D czy żelazo i potas, lecz również flawonoidów i barwników. Z pewnością wspomnieć też warto o oczyszczających właściwościach, spożywanie tej rośliny pomaga bowiem w usuwaniu niebezpiecznych toksyn. Jeżeli ktoś będzie miał możliwości, to sam sobie może zebrać i wysuszyć liście mniszka i zrobić ich zapas na wiele miesięcy. Bez żadnego problemu znajdzie się też taki susz w wielu internetowych sklepach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz