Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czym jest i do jakich celów się stosuje stężony alkohol

Etylowy alkohol większości z nas kojarzy się z przeróżnymi napojami wyskokowymi. Rzeczywiście wszelkie rodzaju piwa, wina czy wódki zawierają go między kilka a kilkadziesiąt procent, można też kupić spirytus o dużym stężeniu. Spożywcza branża jest jednak objęta wysoką akcyzą, która stanowi niezwykle istotny element budżetu. Naliczona akcyza jednak znacząco podnosi końcową cenę alkoholu, dlatego też wielbiciele mocnych trunków szukają różnych możliwości do tego, żeby coś tańszego zorganizować. Produkcja i dystrybucja produktów alkoholowych jest też bardzo dokładnie monitorowana, żeby zmniejszyć ryzyko jakiegoś oszukiwania. Jednak zastosowanie etylowego alkoholu jest dużo większe, dlatego też istnieje przemysłowa jego odmiana. Aby taki alkohol etylowy skażony nie mógł się nadawać do spożywania, to do niego są dodawane specjalne związki.

Przeważnie do tego jest stosowany alkohol izopropylowy, aceton lub eter, lecz przepisy dopuszczają też inne związki. Co ważne, taki alkohol nie jest trujący, a tylko po wypiciu daje bardzo nieprzyjemne objawy. Z tego też powodu nie ma ryzyka, że jeśli się znajdzie jakiś chętny na niego, to mu się stanie coś poważnego. Obrót spirytusem skażonym także jest bardzo dokładnie kontrolowany, i jego producenci objęci są kontrolą odpowiedniego urzędu. Z właściwości alkoholu etylowego korzysta wiele branż.

Jego skażenie nie przeszkadza w tych zastosowaniach i nie jest niebezpieczne dla ludzi. Ponieważ ten związek dobrze rozpuszcza tłuszcze, to można go często spotkać w różnego rodzaju środkach do odtłuszczania i czyszczenia powierzchni. Kosmetyczna branża stosuje go powszechnie do wytwarzania perfum, odświeżaczy powietrza i różnych innych kosmetycznych produktów. Można go też spotkać w różnego rodzaju rozpuszczalnikach, używanych w przemyśle budowlanym, motoryzacyjnym czy drukarskim, stosowany jest także do produkowania lakierów i farb. Kierowcy zapewne spotkają skażony alkohol w płynie do spryskiwaczy, ponieważ nie zamarza on w niskiej temperaturze.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz