Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Epilacja laserowa – na czym polega i z jakiej przyczyny należałoby się na nią zdecydować?

Epilacja laserowa to nowoczesny zabieg, jakiego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. W trakcie zabiegu używany jest nadzwyczajny diodowy laser, który przykłada się do powierzchni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb skóry absolutnie uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak zwanego anagenu – znacznie więcej na henna pudrowa katowice. Wskazaniem do zastosowania epilacji laserowej ma prawo być usuwanie owłosienia z każdej części ciała ludzkiego z odstępstwem wnętrza ucha i nosa, niemniej jednak do zwykle epilowanych partii ciała ludzkiego przynależą nogi i ręce, brzuch oraz klatka piersiowa, okolice ust i policzków lub miejsca intymne.

By efektywnie usunąć wszelkie cebulki włosów, zabieg trzeba uskutecznić w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem wymaga się odpowiedniego przygotowania – potrzebne jest w związku z tym zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się też używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości powierzchni owłosionej skóry. Im większa powierzchnia skóry oddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa z grubsza 20 minut. Zabieg jest na wskroś bezbolesny, nie wymaga w takim razie stosowania preparatów przeciwbólowych lub poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji i może powrócić do domu. Istnieją niemniej jednak pewne przeciwwskazania – zabrania się opalania oraz poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla złagodzenia skutków zabiegu przez parę dni niebezużyteczne jest stosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *