Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie korzyści niesie za sobą wdrożenie google analytics 4

Prowadzenie biznesu w internecie będzie się wiązało z potrzebą podjęcia wielu ważnych decyzji. Ale żeby podjąć takie decyzje, to trzeba posiadać jak najwięcej danych, na których można się oprzeć, a w tym celu konieczne będzie wykorzystywanie rozmaitych analitycznych narzędzi. Od lat najpopularniejszym z nich jest google analytics, które całkiem niedawna się doczekało nowej odsłony, dającej możliwości, których wcześniej nie było. Pomimo że nazwa jest bardzo podobna, bowiem najnowsze narzędzie nazywa się po prostu google analytics 4, to w rzeczywistości jest to zupełnie niezależny produkt, który wiele wspólnego nie ma ze swoim poprzednikiem.

Całkowicie inne jest także podejście do samej analizy, według Google to ten właśnie kierunek jest przyszłościowy i będzie intensywnie rozwijany. Przede wszystkim google analytics 4 ebook opiera się na strumieniach danych, bez wykorzystania plików cookie oraz pozostałych identyfikacyjnych danych. Analizowane są nie odsłony, jak to miało miejsce do tej pory, ale zdarzenia, co zapewnia znacznie więcej elastyczności. Co istotne, ta analiza będzie dotyczyła nie tylko internetowych serwisów lecz również aplikacji, z których korzysta coraz większa liczba właścicieli smartfonów.

Od strony panelu zarządzania także pojawiło się dużo zmian. Najnowsza usługa używa tak zwanych strumieni strumienie, którymi są właśnie wspomniane wcześniej aplikacje i strony internetowe. Całkiem nowy wygląd panelu jest kolejną nowością, osoby używające starego z pewnością od razu zauważą brak pewnych raportów, jakie zostały usunięte lub przeniesione w inne miejsce. Nowością jest na przykład prognozowanie, obejmujące między innymi szacowanie prawdopodobieństw zakupu czy odejścia. Posiadacze stron, jakich będzie interesować analityka sklepu internetowego, sami się mogą zająć uruchomieniem tych narzędzi, a mogą wynająć też do tego celu wyspecjalizowaną firmę. Dużo informacji na temat google analytics 4 znaleźć można na przykład na stronie https://clickflow.pl/sklep/ebook-wdrozenie-google-analytics-4-dla-e-commmerce/, jeśli kogoś interesować będzie taka tematyka, to może poszukać tam wiadomości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz