Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Technika twardego lutowania – na czym polega

Metale można łączyć na różne sposoby. W niejednym przypadku najlepiej jest użyć nitów albo śrub, dużą popularnością się też cieszy spawanie. Ono zapewnia dużą wytrzymałość połączeń, lecz będzie wymagało użycia specjalistycznego sprzętu, a poza tym mocno ingeruje w strukturę materiałów. W wielu sytuacjach także się korzysta z lutowania, a tak naprawdę z dwóch jego rodzajów. Rodzaj pierwszy to miękkie lutowanie, stosowane przede wszystkim do produkcji różnego rodzaju elektronicznych elementów. Wszystkie części, takie jak układy scalone, rezystory czy kondensatory, są mocowane na płytkach przy pomocy stopu cyny oraz miedzi lub ołowiu. Obecnie z uwagi na potrzebę dużej precyzji zajmują się tym nowoczesne maszyny, ale fachowców z lutownicami ręcznymi również się jeszcze spotyka.

W metodzie tej temperatura podczas pracy nie przekracza czterystu stopni, ponieważ maksymalnie tyle będą potrzebować luty do tego, aby się dobrze roztopić. Z lutowania miękkiego także się niekiedy korzysta przy rozmaitych wodnych i grzewczych instalacjach, ale wyłącznie wówczas gdy maksymalna temperatura cieczy w środku nie będzie przekraczała stu dziesięciu stopni. Kolejną techniką lutowania, trochę mniej popularną i znaną, jest lutowanie twarde. Jeśli chodzi o nie robocza temperatura pracy jest wyższa niż 450 stopniu, z tego też powodu stosuje się całkiem odmienne typy lutów, na przykład takie jak srebrne, fosforowe lub miedziane.

Zupełnie inny jest także używany sprzęt, wykorzystuje się między innymi lutownice indukcyjne, lampy lutownicze oraz palniki na różne gazy. Przy pomocy lutowania twardego łączyć można wiele różnych rodzajów metali. Dobrze się do tego nadaje stal, miedź, brąz i mosiądz, lecz również różne metale szlachetne. Ta metoda daje wytrzymałe i mocne spoiwa, odporne na wysoką temperaturę i rozciąganie. Z tego też powodu często w ten sposób robi się różnego rodzaju instalacje, jakie potem są solidne i wytrzymałe. Przy takim lutowaniu mogą się tworzyć niebezpieczne związki, dlatego też bardzo ważne jest żeby ewentualne prace robić w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz