Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób się można pozbyć lakieru z paznokci

Większość kobiet bardzo chętnie ozdabia swoje paznokcie. Różnych możliwości na to będzie co najmniej parę. Bez przerwy dużą popularnością się cieszą rozmaite lakiery. Posiadają one ten plus, że występują w niezliczonej liczbie odcieni i kolorów, a do tego bez żadnego problemu je można nałożyć samodzielnie w domu. W ostatnim czasie coraz większa liczba pań decyduje się też na zrobienie hybrydowych paznokci, tutaj także możliwości kolorystyczne są nieograniczone, a prezentują się one naprawdę bardzo ładnie. O ile hybrydy nakłada się, ale też i zdejmuje w gabinetach kosmetycznych, to jeśli chodzi o lakier sobie też można z nim poradzić samodzielnie. Wystarczy w tym celu zakupić jakiś skuteczny, sprawdzony zmywacz do paznokci, jaki całą sprawę załatwi.

Całkiem niedawno jeszcze większość tego typu zmywaczy w swoim składzie zawierała aceton. Substancja ta bardzo skutecznie sobie radzi z większością lakierów, ale ma dość agresywne działanie. W przypadku nieumiejętnego stosowania albo bardziej delikatnych paznokciach może nawet spowodować ich uszkodzenie, z tego też powodu należy tu dość mocno uważać. Są oczywiście sytuacje, kiedy nie obejdzie się bez acetonu, ale jeżeli tylko będzie możliwość, to lepiej czymś innym go zastąpić.

Szczególnie że obecnie nie ma problemu z dostępem do wielu skutecznych produktów, które nie zawierają w swoim składzie acetonu. Popularne są na przykład zmywacze opierające się na octanie winylu lub butylu, a bezpieczeństwo ich stosowania jednak jest dużo większe. Poszukując zmywacza warto zwrócić uwagę na to, do jakich celów ma być on przeznaczony.

Część takich zmywaczy zawiera bowiem dodatkowe pielęgnacyjne substancje, na przykład olejki czy wyciągi z roślin. Jeżeli celem będzie jedynie zmycie lakieru, to świetnie sprawdzą się one w tej roli, gdyż dodatkowo odżywią i nawilżą płytkę. Lecz jeśli będzie to przygotowanie pod manicure hybrydowy, to tego typu produktów należy unikać. Pozostawić one bowiem mogą jakąś warstwę, która utrudni naklejanie hybrydy i spowodować może szybkie jej odpadanie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY