Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

WordPress – dlaczego ten system zarządzania blogiem cieszy się taką popularnością

Większość z nas ma świadomość tego, jak ogromnie dużo rozmaitych informacji aktualnie jest dostępna w internetowej sieci. Większość z nas wie też doskonale, że nie należy ufać bezkrytycznie wszystkiemu, co się w sieci znajdzie. W naszym kraju obecnie legalnie funkcjonuje prawie milion serwisów, o bardzo różnorodnej tematyce. Tak naprawdę każda osoba może sobie otworzyć taką stronę, ponieważ koszt tego jest naprawdę niewielki. I posiadając taką stronę umieszczać w zasadzie wszystko, co tylko nie będzie zabronione przepisami.

Dotyczy to zarówno prywatnych osób, jak też firm, żadnych specjalnych ograniczeń tu nie ma. O ile za materiały zabronione prawem, takie jak na przykład propagowanie przemocy czy szerzenie nienawiści ponieść można konsekwencje, to już w przypadku nierzetelnych lub nieprawdziwych rzeczy już ewentualne konsekwencje raczej autora nie spotkają. A takie sytuacje wynikać mogą z kilku rzeczy. Przede wszystkim wiele osób dysponujących swoimi stronami raczej nie przykłada większej do tego, co zostało na nich umieszczone.

Ale zdarzają się coraz częściej przypadki, że dane treści mają służyć manipulacji ludźmi, wywoływaniem lęków, niepokojów czy nienawiści do jakiś grup. Takie działania są celowe, zaplanowane i wykonywane przez kogoś, kto ma w tym jakieś swoje wymierne cele. Z takich też powodów niezwykle istotne jest, żeby nie ufać wszystkiemu, co się znajdzie w internecie. Niestety wiele osób tak postępuje, bezkrytycznie podchodząc do tego, co uda im się przeczytać, przez co zaczynają być manipulowani.

Zresztą od niedawna coraz częściej słyszy się o fake newsach, to znaczy informacjach nieprawdziwych, ale z uwagi na swoją formę i treść wywołujących określone reakcje odbiorców. Walka z fake newsami nie jest łatwa, ponieważ w licznych przypadkach trudno w pierwszej chwili jest stwierdzić, czy coś rzeczywiście jest prawdą, czy niestety nie. Z tego też powodu najlepiej korzystać ze sprawdzonych źródeł, takich jak na przykład https://www.codziennaporcjainformacji.info/, co do których można być pewnym, że mają wiarygodne informacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz